Akár tíz év börtönbüntetésre is ítélheti a San Antonio-i bíróság azt a koreai származású nőt, aki a vád szerint több mint egymillió dollár értékű hamis ruházati terméket és egyéb kiegészítőket próbált meg értékesíteni – írja a My San Antonio News.
Az ügyben 2006 óta folyik a nyomozás, miután a San Antonio-i rendőrség és az FBI nagy tételben bukkant hamis árukra. Akkor több mint 9500 darab hamis táskát, pólót és Rolex órát találtak a hatóságok. Egy évvel később egy raktáráruházban újabb 28 ezer darab hamisított termékre bukkantak, melyek között sportruházati és luxusmárkákat is találtak. A hamis Nike, NBA, National Football League (NFL) és Major League Baseball (MLB) márkajelzésekkel ellátott baseball sapkák, szabadidőruhák mellett hamis Louis Vuitton, Oakley, Ray Ban, Chanel és Gucci napszemüvegek is előkerültek. A két fogás együttes értéke eléri az egymillió dollárt. A nyomozás során álruhás ügynökök több alkalommal is „próbavásárlást” végeztek a vádlottnál, Tong C. Parknál, melynek során újabb hamisítványokat sikerült lefoglalniuk.
A vád szerint a nagymama korú asszony közreműködött a hamis termékek piacra kerülésében és eladásában. Ha bűnösnek találják, akár tíz év börtönre is ítélhetik.
Forrás:
http://www.mysanantonio.com/news/Woman_pleads_guilty_to_selling_fake_fashions.html